Kas ir ķīniešu horoskops?

Ķīnieši cilvēka horoskopu, likteni un raksturu nosaka pēc Mēness un tā cikla, nevis pēc Saules un Zodiaka, kā to dara pie mums, Eiropā.

Mēness cikls sastāv no 12 Mēness gadiem. Un katram no šiem gadiem atbilst savs dzīvnieks.

Vēsture stāsta, ka Buda Jaungada priekšvakarā sasaucis visus dzīvniekus, lai apbalvotu tos par paklausību. Tomēr ieradušies tikai 12 no viņiem. Lai pateiktos viņiem, Buda katram uzdāvinājis savu gadu. Un tā katrs dzīvnieks ieguva savu gadu. Mēness gadi seko tādā secībā, kādā dzīvnieki nonākuši pie Budas.

Pirmā bijusi Žurka, tad Vērsis, Tīģeris, Kaķis, Drakons, Čūska, Zirgs, Kaza, Pērtiķis, Gailis, Suns, un visbeidzot Cūka. Ķīniešu astrologi uzskata, ka cilvēka gudrība, muļķība, spēks vai vājība, ļaunums vai labsirdība ir atkarīgi no dzīvnieka, kurš pārvalda viņu dzimšanas gadu.

Neaizmirstiet, ka pēc ķīniešu kalendāra gads mainās janvāra beigās - februāra sākumā (katru gadu savādāk), nevis 1. janvārī, kas saistīts ar Mēness fāzēm. Tāpēc janvārī dzimušie skaitās vēl pie iepriekšējā gada. Precīzāk, kurā datumā pēc ķīniešu kalendāra katru gadu mainās gads var aplūkot te: en.wikipedia.org/wiki/Sexagenary_cycle#1924_-_2043

Ķīniešu horoskops pēc dzimšanas gada apskatāms te.

Reklāma